404 | İzvit Haber İzvit Haber
Facebookta paylaş

MUHATAR ADAYI HÜSEYİN ÇALIŞKAN’IN AÇIKLAMASI31 Mart seçimlerinde Yukarı Çağlar Köyü muhtar adaylarından Hüseyin Çalışkan yaptığı açıklamada;

“Değerli Hemşehrilerim, Yukarı Çağlar Köyüne 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden bu yana hizmet vermekteyim ve 31 Mart 2019 seçimlerine kadar da bir dakika ara vermeden hizmet vermeye devam edeceğim.
Değerli Hemşehrilerim, Yukarı Çağlar Köyünün bir sevdalısı olarak, bir hizmet ehli olarak 31 Mart Muhtarlık seçimlerinde yine muhtar adayı olduğumu duyurmak isterim.
Allah’ın izniyle yeniden muhtar adayı olarak hizmet etmeye talibim. Sizlerden yaptığım hizmetleri göz önüne alarak vicdani yönden değerlendirerek önümüzdeki seçimde de oyunuza talip olduğumu belirtmek isterim. İnşallah sizlerin kararı da beni destekleme yönünde olur.
Değerli Hemşehrilerim, 30 Mart 2014 seçimlerinden bugüne kadar yaptığım çalışma ve hizmetleri şöyle bir hatırlarsak.

         1. Yukarı Çağlar Göletinin tamamlanması benim muhtarlığım döneminde gerçekleşmiştir.
         2. Gölet çıkışından itibaren 3000 (üçbin) metre çelik boru döşettik.

         3. Su Gözünü temizletip daha temiz bir ortam sağladık.

         4. Su gözünün çevresini geleceğe yönelik çalışmalar yapıp düz bir alanın ortaya çıkmasını sağladık.
         5. Değirmen Önünde “Goca Biladın” çevresindeki boş alanlara gelecek nesiller için 90 adet ceviz fidanı dikip çevresini telleyip koruma altına aldık. Cevizler kısa zamanda gelişmeye başladılar. Biladın çevresine oturacak bir mekan düzenlemesine başladık. Ağaçlrın yetişmesiyle bir mesire alanı olacağı şimdiden kendini göstermektedir.
         6. Değirmen önüne buğday yıkama yalakları, pekmez ocağı binasının yapımı çalışmasını gerçekleştirdik, ancak bazı olumsuzluklar pekmez ocağının üzerinin örtülmesine engel oluşturmuştur.
         7. Köy arazisi içinde 2000 metre beton arık dökümünü gerçekleştirdik.

         8.  30 Mart 2014 yerel seçimlerinin hemen akabinde köyümüzle Aşağı Çağlar arasındaki yolun çakıllamasını gerçekleştirip, yol kenarına beton arık yapıp, yolun işler hale getirilmesini sağladık.

         9.  Yukarı Çağlar Köyü içme suyunun kesintisiz kullanılması için eski depodan yukarıya 150 tonluk ikinci bir su deposu yaptık.


        10.  Killik suyunun çoğaltılması için kepçelerle çalışma gerçekleştirip verimli kullanmak için çareler aradık.

        11.    Yayla yolunu yeniden betonlanma çalışmasını gerçekleştirdik.
12.    Köy mezarlığımızın temizlik çalışmasını gerçekleştirip, uygun yerlere merdivenler yaparak cenazelerin kolay taşınması için emek verdik.

31 Mart 2019 seminde şayet beni desteklerseniz;

1.   Köy arazisindeki tüm sulama arklarının yerine çelik boru ile döşetip damlama sulama sistemine geçiş için tüm mesayimi harcayacağım. Vatandaşlarımın daha rahat bir sulamaya kavuşması için çaba sarf edeceğim.
2.   Suçtuğu yayla yolunu sıfırdan ele alıp, bir otomobilin rahat bir şekilde çıkabilmesi için tüm enerjimi harcayıp devlet kurumlarını harekete geçirerek bu yolun en güzel şekilde kullanılmasını sağlayacağım.
3.    Köyün içme suyunun daha ucuz kullanımı için su depolarımıza suyun pompalanması için için, güneş panelleri döşetip, suyun metre küpünün 1 (bir) liraya düşürülmesini sağlayacağım. Bugüne kadar normal elektrik kullandığımız için maalesef fiyat da ister istemez hepimizi yıpratıyordu. Ancak yeniden seçilirsem Allah’ın izniyle günel enerjisi ile suyun ucuz kullanımını sağlayacağım.
4.   Köy içinde boruların eskimiş olmasından kaynaklanan su kayıplarını gidermek için tüm içme suyu boru hattının yenilenmesini sağlamak için var gücümle çalışmayı sürdüreceğim.
5.   Su Gözüne (Gözbaşı) balık havuzu yaptırıp, buradaki işletmeden köy adına gelir sağlayacağım. Bunun tüm etütlerini yapıp önümüzdeki denemde sizlerin oyunu, Allahın izniyle bunu gerçekleştireceğim.
6.   Sorkun’un suyunu bir araya toplayıp boş olan alana ceviz fidanları dikip gelecek nesillere bir gelir ve güzellik bırakmak istiyorum.
7.   Köy içinde parke taşı döşenmeyen bir sokak kalmayacak. Köyün içi pırıl pırıl olacak.
8.   Yeni Camiye kadrolu bir imam atanması için mücadele edeceğim.
9.   Yeni Cami önündeki tuvaleti yıkıp tabandan boşaltılıp, boşatılan alana bir gasılhane ve daha düzgün tuvalet yapıp üzerinden de yeniden sokak yolu geçişini sağlayacağım. Gasılhane ve tuvalet üzerine ise çok daha düzgün camiye ait bir depo yapacağım.

Hüseyin ÇALIŞKAN
Yukarı Çağlar Köyü Muhtarı
31 Mart Seçimlerinde Muhtar Adayı

Hiç yorum yok:

| Copyright © 2001 İzvit Haber
Yönetim
rekmobi_23424212482.html